UMKE ne demek? UMKE kime ait? UMKE'nin açılımı nedir?

UMKE nedir? UMKE kime ait? UMKE'nin açılımı nedir? UMKE kime bağlı?
UMKE


UMKE nedir? UMKE kime ait? UMKE'nin açılımı nedir? UMKE kime bağlı?


Asrın Felaketi Kahramanmaraş depreminin ardından arama kurtarma faaliyetlerinde etkin rol alan AFAD ve UMKE vatandaşlar tarafından araştırılmaktadır.

UMKE ne demek?

Umke'nin açılımı, Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi'dir.

UMKE Kime Bağlı?

Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE), her türlü afet durumunda yurt içi ve yurt dışında yeterli ve nitelikli sağlık hizmeti sağlayabilmek için gönüllü sağlık personelinden oluşan, Sağlık Bakanlığı Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü'ne bağlı bir kurumdur. UMKE ekipleri Kahramanmaraş depreminden Afrin Harekatı'na kadar birçok afette görev almışlardır.UMKE Personeli Görevleri

Umke personeli çeşitli sağlık birimlerinde çalışan gönüllü sağlık çalışanları arasından seçilir. Personel duyurulan zamanlarda eğitimlere katılır.

UMKE Görevleri

Aldıkları eğitim ve donanımlarıyla afet durumlarında olay yerine en hızlı şekilde intikal ederek yaralı kişilere medikal yardımda bulunurlar. Kurtarılan kazazedelerin stabilizasyonunu sağlayarak en yakın sağlık kuruluşuna sevki için hazırlık yaparlar ve ambulanslara naklederler. Ayrıca normal şartlarda sağlık ekiplerinin ulaşamadığı bölgelere intikal edip tıbbi destek sağlarlar.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski