Prof. Dr. Burak Küntay kimdir? aslen nereli? kaç yaşında?

Prof. Dr. Burak Küntay kimdir? aslen nerelidir? kaç yaşında? evli mi? eşi kim? Burak Küntay babası kim? biyografisi, özgeçmişi, hayatı hakkında bilgi.
Prof Dr Burak Küntay


a Haber kanalında sabah kuşağında Cansın Helvacı'nın konuğu olan Prof. Dr. Burak Küntay'ı gören vatandaşlar "Prof Dr Burak Küntay kaç yaşında? Bürak Küntay Özgeçmiş, Burak Küntay babası kim?" gibi sorgulamalarla Burak Küntay'ın hayatı hakkında araştırma yapmaktadır.

Burak Küntay Kimdir?

Prof. Dr. Burak Küntay 1979 yılında Ankara'da dünyaya gelmiştir. Baba tarafından aslen Artvin'lidir. İstek Vakfı Bilge Kağan Lisesi'ni bitirdikten sonra lisans eğitimini Siyaset Bilimi üzerine Florida Atlantic Üniversitesi'nde ve yüksek lisansını da yine aynı üniversitede Uluslararası İlişkiler alanında yaptıktan sonra Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında doktorasını tamamlamıştır.

Akademik çalışmalarını genel olarak ABD devlet sistemi, ABD dış politikası ve Ortadoğu konularında yapmış, ABD Senatörü Bill Nelson’un yanında stajını tamamladıktan sonra Florida Atlantic Üniversitesi’nde Mütevelli Heyeti Üyeliği ve aynı üniversitede Vakıf Kurulu Üyeliği'nde bulunmuştur.

Burak Küntay halen, Bahçeşehir Üniversitesi’nde Hükümet ve Liderlik Okulu Başlanlığı ve Amerikan Araştırmaları Merkezi Kurucu Başkanlığı görevlerini yürütmektedir.Bahçeşehir Üniversitesi'nde Uluslararası İlişkiler Bölümü öğretim üyeliğinin yanı sıra Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürlüğü ve Rektör Danışmanlığı görevlerini de yürütmektedir.

Uzun süre Dünya Gazetesi'nde köşe yazarlığı yaptıktan sonra NTV'nin Dış Politika Danışmanlığı görevini üstlenmiştir. ABD merkezli American Turkish Council (ATC) yönetim kurulu üyeliği yapmakta olan Küntay aynı zamanda Eğitim Komitesi Başkanlığı'nı da yürütmektedir.

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) bünyesindeki Türk-Amerikan İş Konseyi (TAİK) yönetim kurulu üyesidir. Aynı zamanda yine DEİK bünyesindeki Türkiye-Kanada ve Türkiye-Orta Amerika ve Karayipler İş Konseylerinin yönetim kurulu üyesidir.

Burak Küntay'ın babası kim?

Burak Küntay'ın babası, 12 Kasım 1979'da Süleyman Demirel'in kurduğu 43. Hükümet'te Turizm ve Tanıtma Bakanı olarak görev alan, merhum Siyasetçi ve Hukukçu Barlas Küntay'dır.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski