Rüyada Cinayet İşlediğini görmek ne demek?

rüyada cinayet işlediğini görmek ne demek? rüyada cinayet işlendiğini görmenin manası nedir?
rüyada cinayet


rüyada cinayet işlediğini görmek ne demek? rüyada cinayet işlendiğini görmenin manası nedir?


Rüyada cinayet işlemek rüyanın görünüş şekline göre rüya tabircileri tarafından hem iyiye hem de kötüye yorumlanmıştır.

Rüyada cinayet işlemek, sakıncalı bir iş yapmaktır. Bazen Rüyada cinayet işlenmesi, dilek, arzu ve maksadına nail olmaya işaret eder. Rüyada görülen cinayet, işlerin bozulacağı çağrışımı yapar. Rüya sahibine bir uyarı niteliğindedir. Ayrıca üzüntüye, pişmanlığa ve hayıflanmaya işaret eder.

Kendinizi savunurken cinayet işlediyseniz zafer kazanacağınızın işaretidir. Bu rüyaların genelde üstünde durulmaz ama durup dururken rüyasında cinayet işlendiğini gören kişi, hiç ummadığı bir durumla karşılaşır.

Hac veya umrede ihramlı iken ihram yasağını ihlâl ederek (bir hayvan öldürerek) cinayet işlenmesi, öldürdüğü hayvanın bedeli kadar para ödeme mecburiyetinde kalmaya işarettir.

Rüyada Cinayet İşleminin Anlamı ve Yorumu

Rüyada cinayet işlemek bazen rüya sahibi için uzun ve zahmetli geçecek yolculuğa yorumlanır. Bazen de, rüyasında cinayet işlediğini gören kişi için uzun ve huzurlu bir ömür olarak tanımlanır. Kimi zaman ise, rüyada cinayet işlenmesi bir toprak anlaşmazlığına veya miras kavgasına işaret sayılır.

Rüyada bir cinayet işlendiğini gören kişinin, kaybolduğu, sandığı yakınlardan haber alacağı anlamına gelir. Kendisinin cinayet işlediğini görse, rüya sahibinin çevresine yardım etmesi için bir uyarıdır. Eğer pusu kurarak cinayet işlediğini görürse, rüya sahibinin zina yaptığına işaret sayılır. Bazen de bu rüya hayal kırıklığına çıkar.

Cinayeti işleyen kişinin korkup kaçması ise, rüyayı görenin bir hırsızla işbirliği yapacağına yorumlanır. Bir kimse rüyada cinayetten tutuklandığını görse, o kimsenin yetim hakkı yediğine hükmedilir.

İmam Nablusi Rüyada işlemeyi şu şekilde tabir etmiştir:

Rüyada bir cinayet işlediğini gören mahzurlu bir işe girer. Bazen bu rüya, maksadına ve arzusuna nail olmaya delalet eder. Hacda ihramda bulunan kimsenin bir av cinayeti yaptığını görmesi, uyanıklıkta o hayvanın mislini ödemeye mecbur olmasına delalet eder.

Rüyada birini öldürerek cinayet işlemek, günah işlemeye, namazı terk etmeye işarettir. Bazen de cinayet işlenen kişi tanıdıksa o kimseye üst üste iyilik etmeye işarettir.

Rüyada namus cinayeti işlemek, musibete uğramaya, mal kaybına, günah işlemeye ve namazı terk etmeye işarettir.

Rüyada tanımadığı birini cinayetini işlemek, korku ve kederden kurtulmaya ve düşmanına galip gelmeye işarettir.

Rüyada seri cinayet işlemek, hacca gitmek isteyen kimsenin bu arzusunun gerçekleşmesine, hasta için şifaya işaret eder.

Rüyada cinayet işlemek, mahzurlu iş yapmaya delalettir. İhramlı iken cinayet işlenmesi, uyanıkken bir kurban bedeli kadar bir ödeme yapmasına delalet eder.

Bazı tabircilere göre de cinayet işlediğinizi görürseniz, zor günler geçireceğiniz ve bütün işlerinizde hüsrana uğrayacaksınız demektir. Eğer kendinizi savunmak için cinayet işlediyseniz, iş hayatınızda başarılar kazanacağınız, yükseleceğiniz anlamındadır.

Rüyada Cinayet İşlenmesi ile ilgili Diğer Tabirler Nelerdir?

Bir kişinin rüyada cinayet işlediğini görmesi, fena bir işle tabir olunur. Bazen de bu rüya, maksadına ve arzusuna nail olmaya ve büyük umutlar elde etmeye delalettir.

Kirmanî demiştir ki: Bir kimsenin rüyada kendisini cinayet işlemesi, haram maldır. Rüyada birini öldürerek cinayet işlemek, uzun ömre işarettir. Rüyada bir cinayete şahit olmak, dikkatli ve iyiliksever olmaktır. Cinayet işleyen birinin korkup kaçması, haram mala delalet eder.

Bazen bu rüya, uzun zamandan beri kaybolduğunu sandığınız bir yakınınızdan haber alacağınıza delildir.

Kendi gözü önünde cinayet işlenmesi, ilerideki günlerde çok önemli olaylarla karşılaşacağına delalet eder. Sizin cinayet işlemeniz, eğer cinayete kurban giden kişi tanınıyorsa çok büyük bir yardımı dokunacağına delalettir. Tanımıyorsa yaptığı bir haksızlıktan ötürü büyük bir pişmanlık duyacağına delalet eder.

Kirmani diyor ki: Rüyada cinayet işlemek haramla tabir edilir.

Bir başka rivayete göre de: Rüyada bir cinayet işlediğini gören mahzurlu bir işe girer. Bazen bu rüya, maksadına ve arzusuna nail olmaya işaret eder. Bir kimsenin rüyada cinayet işlediğini görmesi, maksadına ve arzusuna nail olacağına işaret eder. Bazen de cinayet işlenmesi, mahzurlu bir iş ile tabir edilir.

Rüyada cinayete tanık olmak; tedbirli olmanıza, kimse için kötü konuşmamanız gerektiğine, cinayet işlemek ise komşularınızın birinin evinde hırsızlık olayının olacağına işarettir.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski