Dursun Ali Erzincanlı kimdir? aslen nereli? kaç yaşında?

Dursun Ali Erzincanlı kimdir? aslen nerelidir? kaç yaşında? biyografisi ve hayatı hakkında bilgiler..
dursun ali erzincanlı

Dursun Ali Erzincanlı kimdir? aslen nerelidir? kaç yaşında? biyografisi ve hayatı hakkında bilgiler.


DURSUN ALİ ERZİNCANLI NERELİ?

Dursun Ali Erzincanlı 5 Mayıs 1969 tarihinde Erzurum'da dünyaya gelmiştir. Abdurraman Şerif Beygu İlköğretim Okulu'nu bitirdikten sonra, bir bölümü Gürcükapı Camii'nde, diğer bölümü de Erzurum Müftülüğü'nde olmak üzere üç yıl Kur'an kursu talebeliği yapmıştır.

Erzurum İmam Hatip Lisesi'ni bitirdikten sonra 1992 yılında İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Arşivcilik Bölümü'nü kazanması nedeniyle ailesiyle birlikte Hayallerimin şehri dediği İstanbul'a göçmüştür. Üniversite öğreniminin ilk yılında Yönetmen Mesut Uçakan'ın yanında çalışmaya başlamıştır.


Kelebekler Sonsuza Uçar ve Ölümsüz Karanfiller sinema filmlerinde sanat grubunda görev aldı. Özel radyoların yayın hayatına girmesinden kısa bir süre sonra Moral Fm'de program yapmaya başladı. 15 yıl süren bu radyo programcılığının on yılı "Moral Fm"de, beş yılı da "Radyo 15"te geçti.

2000 yılında Yazdığı ilk Naat-ı Şerif'i olan Faran Dağları'nda Açan Savgili, şiir albümüne dönüştü ve En Sevgili'ye adıyla başlayacak bir serinin ilk albümü oldu. Hz. Muhammed'in (s.a.v) hayatını konu alan bu şiir albümlerinin sekizincisi olan Adın geçer isimli albümü 2009 yılında çıktı.

Yönetmenliğini Nazif Tunç'un yaptığı Veysel Karani ve Rabia filmlerinde başrolde oynadı. Evli ve üç çocuk babasıdır.


Dursun Ali Erzincanlı ile Sahur Bereketi programı, Ayasofya-i Kebîr Cami-i Şerîfi'nden canlı yayınla Ramazan ayı boyunca her gece 04.00'te TRT 1'de.

- Sitemizde yer alan diğer TRT ekran yüzlerini görmek için tıklayın..

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski