Prof. Dr. Özgür Demirtaş kimdir? aslen nereli? kaç yaşında?

Prof. Dr. Özgür Demirtaş kimdir? aslen nerelidir? kaç yaşında? nerede görevli? biyografisi ve hayatı hakkında bilgiler.
Prof Dr Özgür Demirtaş


Prof. Dr. Özgür Demirtaş kimdir? aslen nerelidir? kaç yaşında? nerede görevli? biyografisi ve hayatı hakkında bilgiler.


ÖZGÜR DEMİRTAŞ NERELİ?

Özgür Demirtaş 1976 yılında Ankara'da dünyaya gelmiştir.
İlkokul eğitimini Manisa'nın Salihli ilçesinde tamamladı. Orta okul ve lise eğitimini İzmir'de tamamladı. Üniversite yerleştirme sınavında Türkiye'de ilk 50 öğrenci arasında yer aldı.

Boğaziçi Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği'ni başarı ile tamamladı. Amerika Birleşik Devletleri, Boston College'da ana dalından farklı bir dal olan Finans alanında 5 yıl içerisinde doktora çalışmalarını tamamlayarak 27 yaşında (2003 yılında) doktor unvanını kazandı.


Çalışmaları dünyanın önde gelen akademik dergilerinde (Journal of Monetary Economics, Management Science, Journal of Financial and Quantitative Analysis ve Journal of Business Economic and Statistics) yayınlandı. 25'in üzerinde akademik yayın yaptı. Kitap çalışması Elsevier tarafından basım için kabul edildi. İlki 2004 yılında olmak üzere, araştırmaları City University of New York tarafından 6 sene boyunca ödüllendirildi.

31 yaşında Doçent Doktor ve yine 2007 yılında, Tenür (ömrünün sonuna kadar City University of New York'ta çalışma ve üniversiteden çıkarılamama hakkı) ünvanlarını aldı.

2010 yılında Sabancı Üniversitesi'nden İşletme Fakültesi Finans Kürsü Başkanlığı ve Profesörlük teklifi aldı.

Yine aynı yıl Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere, Kanada ve İskoçya'da yapılan 1 Milyon profesör için yapılan 10 milyonu aşkın öğrenci değerlendirmesi sonucunda, ilk 20 içerisinde gösterildi.

Özgür Demirtaş kiminle evli?

Özgür Demirtaş, Neslihan Küçükoğlu ile evlidir.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski