İlhan Şen kimdir? boyu kaç? aslen nereli? kaç yaşında? evli mi?

Oyuncu İlhan Şen kimdir? kaç yaşında? aslen nerelidir? boyu kaç? filmleri, dizileri, evli mi? eşi kim? biyografisi ve hayatı hakkında kısa bilgi.
ilhan şen

Oyuncu İlhan Şen kimdir? kaç yaşında? aslen nerelidir? boyu kaç? filmleri, dizileri, evli mi? eşi kim? biyografisi ve hayatı hakkında kısa bilgi.


İLHAN ŞEN KİMDİR?

İlhan Şen 19 Aralık 1987 tarihinde Bulgaristan’da doğmuştur. Henüz 2 yaşındayken ailesiyle birlikte İstanbul'a göç etmiştir. İlk ve Ortaokulu İstanbul'da tamamladıktan sonra, üniversite eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü'nde tamamlamıştır.

İlhan Şen, 1.89 metre boyunda, 82 kilo ve Yay burcudur.

2008 yılında katıldığı Türkiye'nin en iyi modeli yarışmasında finalist oldu ancak En İyi Mayo Modeli seçildi. 2009 yılında ise Türkiye'nin En İyi Modeli seçildi. Daha sonra Bulgaristan'da düzenlenen Dünyanın En İyi Modeli yarışmasında Türkiye'yi temsil etti ve Avrupa'nın En İyi Modeli seçildi. Bir süre modellik yaptıktan sonra oyunculuk eğitimi aldı. Oyunculuk kariyerine "Şahin Tepesi" adlı dizi ile adım atmıştır.

Geçmiş dönemlerde ATV ekranlarında yayınlanan "Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz" dizisinde "Erman Façalı" karakterine de hayat veren İlhan Şen "Ramo"' dizisinde de Cengiz'in oğlunu canlandırmıştır. Sibel'in kardeşi Neco'ya hayat vermiştir.

İLHAN ŞEN'İN DİZİLERİ ve FİLMLERİ


2020 – Biz Böyleyiz (Erkek model) Yardımcı oyuncu (Film)
2018 – Mehmed: Bir Cihan Fatihi (Şehzade Alaaddin) (Dizi)
2018 – Şahin Tepesi (Mete) (Dizi)
2019 – Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz (Erman Façalı) (Dizi)
2020 – Ramo (Neco) (Dizi)
2021 – Seni Çok Bekledim (Erol Eren) (Dizi)
2021 – Aşk Mantık İntikam (Ozan Korfalı) (Dizi)

Sitemizde biyografisi yer alan diğer Oyuncular için tıklayın..

Yorum Gönder