Oğlak burcu kadını ve erkeği genel özellikleri

Oğlak burcunun genel özellikleri nelerdir? Oğlak kadınının özellikleri, oğlak kadını nasıl olur? Oğlak erkeğinin özellikleri, oğlak erkeği nasıl olur?
Oğlak Burcu


Oğlak burcunun genel özellikleri nelerdir? Oğlak kadınının özellikleri, oğlak kadını nasıl olur? Oğlak erkeğinin özellikleri, oğlak erkeği nasıl olur?

Oğlak burçları, gelecek kaygısı taşımaya yatkındır. Bu, onları planlama yapmaya iter. Planlama yaptığı esnada evhama kapılarak depresyona girme ihtimalleri yüksektir. Ciddi, tutucu, yalnız ama kalabalık, iş kolik, çalışkan, saygı gören insanlardır. Özellikle çalışkan olmaları ile oldukça fazla taktir toplarlar. İradeler çok güçlüdür. Gerçek oğlaklar, çok dürüst ve güvenilir insanlardır. Görev duyguları çok gelişmiştir. Başarısızlık yaşayan insanların bu durumunu abartmaya meyillidirler. Oğlaklar çok iyi bir sırdaştır. Para konusunda dikkatlidirler. Cömerttirler. Gelenek ve göreneklerine oldukça bağlıdırlar. Duygusal özgürlük onlara göre değildir.


Oğlak burcu kadını genel özellikleri

Oğlak burcu kadını idealleri için yaşar. Mantıklarını hayatlarının her anında kullanmayı severler. Ön yargılı halleri vardır. Eşlerini hep mükemmel görmek isterler bu yüzden bazen fazla müdahale edebilirler. Yüksek standartlar onlara göre değildir, bu standartlarda yaşasalar da bıkıp normale dönmek isterler. Hayatı ve eşiyle olan ilişkisini son derece ciddiye alan nadir burçlardandır. Bu yüzden fazla romantik sayılmazlar. Gerçekçi bir yapıları vardır. Entelektüel kişilikleri ve engin bilgi sahibidirler. Çalışkandırlar. Hatta hayatları boyunca dinlenmeden çalışabilirler. Güven duydukları kimselere karşı yardımcı olmayı severler fakat tembel olduğunu düşündüğü kişiye karşı bir o kadar soğuktur.

Bir oğlak kadınını mutlu etmek istiyorsanız, onu müzeye götürün, antika eşyalar satın alın, geleneksel desen ve motiflerden oluşan bir elbise hediye edin, dünya turuna katılın ve kültürel turlara çıkartın. Onlar engin bilgilerine yenilerini eklemek için bunlara hayranlıkla katılacaktır.

ilginizi çekebilir; sitemizde biyografisi yer alan Oğlak Burcu Ünlüler

Oğlak burcu erkeği genel özellikleri

Oğlak burcu erkeği de ciddidir. Duygularını saklama konusunda oldukça ketumdur. Yumuşak ve merhamet dolu bir kalbi vardır. Aslında dışardan son derece öz güveni yüksek görünse de iç dünyasında oldukça utangaç ve çekingen kişilerdirler. Arkadaşları arasında da aklı başında ve güvenilir görülür ve öyledir de. Her şeyi mantık çerçevesinde tartarak değerlendirmeyi sever. Bu mantığı bazen sert bir bakış açısına da sebep olabilir fakat genellikle haklıdır. Oğlak burcu erkeğinin bir kısmı sakin bir kısmı da daha heyecanlı kişilerdir. Bunları yükselenleri de etkiler. Olaylara bakış açıları genellikle abartılı olmayacaktır bu nedenle bazı kişiler tarafından renksiz bir kişilik olarak görülebilir. Aile oğlaklar için çok önemlidir ve buna oldukça bağlıdırlar. Eşleri de kendisi gibi gelenek ve göreneklere bağlı olmalıdır. Aykırılığı sevmez. Çocuklarına karşı iyi bir baba fakat mesafeli bir ilişkileri vardır. Çocuklarına hayatı erkenden öğretmek için uğraşılar. İnandıkları değerlerin peşinden sonuna kadar giderler.

Yönetici Gezegeni: Satürn
Element: Toprak
Nitelik: Öncü
Uğurlu Sayıları: 2, 8
Gün: Cumartesi
Uğurlu Taşı: Grena
Renk: Koyu yeşil, kahverengi
Tarot kartı: Şeytan
Hayvan: Keçi ve diğer boynuzlular
Bitki: Karanfil, sarmaşık, çam, kavak, karaağaç
Kıymetli Taş: Karaelmas, kehribar
Kıymetli Maden: Kurşun

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski