Rüyada Ayı görmek ne anlama gelir?

Rüyada ayı görmek ne anlama gelir? Rüyada ayının sırtına bindiğini görmek, ayı derisi görmek rüyada evde ayı yavrusu görmenin anlamı nedir?
rüyada ayı görmek

Rüyada ayı görmek ne anlama gelir? Rüyada ayının sırtına bindiğini görmek, ayı derisi görmek rüyada evde ayı yavrusu görmenin anlamı nedir?


RÜYADA AYI GÖRMEK TABİRİ

Rüyada ayı görmek, afet bela ve fitneye işarettir. Bazı kerede ayı görmek, şiddet ve kuvvetli olmayan, düşmanlığında hileye başvuran hırsıza delalettir. Rüyada ayının sırtına bindiğini görmek, devlet adamlarından menfaat görmeye işarettir. Yine ayıya bindiğini görmek, düşmana galip gelmeye delalet eder.

Molla Cami: Rüyada ayı görmek, bela ve fitne sahibine. Bazen de hilekar, yahut kötü bir kadına bazen de hapse işaret eder. Bir kimse bir ayıya binse, eğer ehilse dince velayete nail olur. Eğer ehil ve layık değilse, üzüntü ve korkuya maruzkalır, ancak so a bu durumdan kurtulur.

Diyanet: Rüyada ayı görülmesi iyiye yorumlanmaz. Bir kimsenin rüyasında ayı görmesi; münafıklık, ahmaklık, düşünce ve görüş beyan etmekten yoksun ve düşmanla tabir edilir. Kişinin rüyasında ayıya bindiğini görmesi; devlet tarafından bir menfaat göreceğine delalet eder. Ayının eti ve derisinin görülmesi; düşman malı, sütü ise korku ve endişe ile yorumlanır. Kirmânî'nin yorumuna göre: Rüyanızda ayı görmeniz; kötü, akıldan mahrum ve insanlık denilen şeyden uzak bir erkekle tabir edilir. Bir başka yoruma göre rüyada ayıya binilmesi ve ayının öldürülmesi; düşmana galip gelineceğine delildir. Rüyada ayı görülmesi bazen de bir kadına, yolculuğa ve zina eden bir kadına delalet eder. Bundan dolayı bir kimse rüyasında ayıya binse; o kimsenin zinadan korunması gerekir.

Nablusi: Rüyada ayı görmek, afet, bela ve fitne sahibine, bazen da hilekar, yahut bedeni ağır, görünüşü kötü, boşanmış ve oyunla meşgul bir kadına bazen da ayıyı görmek, esaret ve hapse delalet eder. Rüyada görülen ayı, ahmak bir düşmandır. Ayı şiddet ve kuvveti olmayan delil ve düşmanlığında hileye başvuran namert bir hırsızdır. Bir kimse bir ayıya binerse, eğer ehil ise dince velayete nail olur. Eğer ehil ve layık değilse, ona üzüntü ve korku gelir, sonra ondan kurtulur.
Ayı görmek, bir kadına, yolculuğa, sonra yolculuktan yerine dönmesine delalet eder. Bazı tabirciler de ayı, zina eden bir kadındır, dediler: Bundan dolayı bir kimse ayıya binerse, o kimse zinadan korunmalıdır.

Seyyid Süleyman:
Ayı; münafık, ahmak, düşüncesiz ve tedbirsiz bir düşmanla tabir olunur. Ayıya bindiğini gören, padişah ve yardımcılarından fayda sağlar. Ayı eti ve derisi, düşmanın malıdır. Sütü ise korkuya delalettir.

Kirmani diyor ki: Rüyada Ayı görmek; soysuz ve aptal birine işarettir. Ayıya bindiğini veya onu öldürdüğünü gören, düşmanına galip gelir.


Rüyada Ayı Yavrusu Görmek

Farklı tabirlere sahip olan rüyada ayı yavrusu görmek rüya sahibinin hayatında pek de iyi niyetli olmayan ve çevresine zarar veren bir kişiye delalettir. Dolayısıyla rüyanın görüldüğü dönemde kişinin beraber vakit geçirdiği, görüştüğü insanları yeterince tanımıyorsa güvenmemesi gerekir.

Rüyada Ayı Yavrusu İle Oynamak

Rüyada görülen ayı yavrusu, niyetini saklamayı başaran kötü bir insana işaret ettiği için rüyasında ayı yavrusu ile oynadığını gören kişinin samimiyet kurduğu insanların pek de güvenilir olmadığı tabir edilir. Rüyanın görüldüğü dönemde rüya sahibinin bu kimseden zarar görebileceği rivayet edildiği için tedbirli olunması önemlidir.

Rüyada Evde Ayı Yavrusu Görmek

Rüyada aynı şekilde hayırlı bir kimseyi işaret etmeyen ayı yavrusu, hanede görülüyorsa eğer gerçek hayatta haneye girip çıkan kötü niyetli bir kimseye ya da kötü niyetli bir akrabaya yorulur. Dikkatli olunmalıdır.

Rüyada Kutup Ayısı Görmek

Rüyada görülen boz ayıya nazaran hayırla tabir edilen rüyada kutup ayısı görmek kişinin hayatındaki mevcut sorunların ya da içsel bunalımların yavaş yavaş sonlanacağına delalettir. Maddi anlamda bolluğu ve bereketi, manevi anlamda ise takdir edilmeyi ve keyfi müjdeler.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski