Bakan Murat Kurum kimdir? kaç yaşında? nereli? eşi kim?

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum kimdir? memleketi aslen nerelidir? kaç yaşında? biyografisi ve hayatı hakkında bilgiler.
Murat Kurum


Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum kimdir? memleketi aslen nerelidir? kaç yaşında? eşi kim? biyografisi ve hayatı hakkında bilgiler.


MURAT KURUM NERELİ?

Murat Kurum 1976 yılında Ankara'da doğmuştur. Aslen memleketi Konya, Karapınar, Akçayazı'dır. Ankara Mimar Kemal Lisesi'nin ardından 1999 yılında Selçuk Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu.

1999-2005 yıllarında inşaat alanında faaliyet gösteren çeşitli özel sektör kuruluşlarında mühendis, şantiye şefi, koordinatör olarak çalıştı.


2005-2006 yılları arasında TOKİ Ankara Uygulama Daire Başkanlığı'nda uzman olarak görev yaptı. 2006 - 2009 yılları arasında TOKİ İstanbul Uygulama Daire Başkanlığı Avrupa Yakası Uygulama Şube Müdürlüğü görevine geldi.

2009-2012 tarihleri arasında Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nda uzman olarak çalıştı. 2009 yılından bugüne kadar T.C. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı iştiraki Emlak Konut GYO A.Ş. Genel Müdürlüğü görevini yürüttü.

Murat Kurum ve eşi Şengül Kurum
Murat Kurum ve eşi Şengül Kurum


Murat Kurum kiminle evli?

Bakan Murat Kurum, Şengül Kurum'la evlidir, çiftin 2 çocukları vardır.

- Sitemizde biyografisi yer alan diğer Bakanları görmek için tıklayın

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski