Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu kimdir? nereli?

Tevfik Göksu kimdir? kim? aslen nerelidir? mesleği ne? kaç yaşında? biyografisi ve hayatı hakkında bilgiler.
Tevfik Göksu

Tevfik Göksu kimdir? kim? aslen nerelidir? mesleği ne? kaç yaşında? biyografisi ve hayatı hakkında bilgiler.


İstanbul Büyükşehir Belediyesi meclisinde yaptığı hararetli konuşmalarla adından söz ettiren İBB Ak Parti Meclis Grup Başkanı Tevfik Göksu'nın hayatı hakkında merak edilenler.

TEVFİK GÖKSU NERELİ?

Başkan Tevfik Göksu 1966 yılında Adıyaman Gölbaşı'nda doğmuş olup aslen Adıyaman'lıdır. İlkokulu Gölbaşı'nda, ortaöğrenimini ise 1980-1985 yılları arasında Gaziosmanpaşa İmam Hatip Lisesi'nde tamamladı.

Yıldız Teknik Üniversitesi Harita Mühendisliği Bölümü'nden 1990 yılında mezun oldu. 1991-1994 yılları arasında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümü'nde yüksek lisansını tamamladı.

İstanbul Şampiyonu!

Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu, İstanbul'daki AK Parti'li İlçe Belediye Başkanları arasında, aldığı %66.35 oy oranı ile üçüncü kez en yüksek oyu alarak Belediye Başkanı seçilmiştir.

Akademik çalışmalarını sosyoloji alanında yoğunlaştıran M. Tevfik Göksu, Sakarya Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nde başladığı doktora çalışmalarını Siyaset Sosyolojisi üzerine devam ettirdi.


Her zaman aktif siyasetin içerisinde bulunan Tevfik Göksu, Refah ve Fazilet Partilerinde İstanbul İl Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Siyasi çalışmalarının yanı sıra, sivil toplum kuruluşlarıyla yakın temasını sürekli devam ettiren Göksu, Milli Gençlik Vakfı İstanbul İl Kuruculuğu ve Marmara Bölge Başkanlığı yaptı.

Farklı sivil toplum kuruluşlarıyla irtibatını sürdüren Göksu'nun Araştırmacılar Derneği, Teknik Elemanlar Derneği, ASKON ve Adıyamanlılar Vakfı üyelikleri halen devam etmektedir. Göksu, hazırladığı bir çok siyasal propaganda konseptinin yanı sıra sivil toplum iletişim danışmanlığı, yerel yönetim iletişim danışmanlığı ve 1992-2000 yılları arasında da Bağcılar Belediyesi'nde Başkan Danışmanlığı yaptı.

Türkiye'nin önde gelen araştırma şirketinde çalışmalarda bulundu. 2009 Mahalli İdareler Seçimlerinde partisi tarafından Esenler Belediye Başkan Adayı gösterildi ve seçimi yüzde 48 gibi yüksek bir oy oranı ile kazandı.


30 Mart 2014 Mahalli İdareler Seçimleri için partisi AK Parti’den yeniden Esenler Belediye Başkan Adayı gösterilen M. Tevfik Göksu, 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Seçiminde de oylarını yaklaşık yüzde 32 arttırarak, seçmenin yüzde 62.7’sinin oyunu aldı. Göksu, aynı zamanda bir önceki seçime göre oylarını da en çok artıran İlçe Belediye Başkanı oldu.

31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimlerinde yine partisi tarafından Esenler Belediye Başkan Adayı olarak gösterilen M. Tevfik Göksu, seçimi yüzde 65,48 gibi yüksek bir oy oranı ile kazandı. Esenler Belediye Başkanlığının yanı sıra, İBB Meclisi’nde AK Parti Grup Başkan Vekili olarak görevine devam etmektedir.

Tevfik Göksu kiminle evli?

İngilizce ve Arapça bilen M. Tevfik Göksu, Hacer Göksu ile evli olup, çiftin dört çocukları vardır.

- Sitemizde bulunan diğer Belediye Başkanlarını görmek için tıklayın..

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski