Razi Canikligil kimdir? nereli? kaç yaşında?

Razi Canikligil kimdir? aslen nereli? kaç yaşında? biyografisi ve hayatı hakkında kısa bilgi.

Razi Canikligil kimdir? aslen nereli? kaç yaşında? biyografisi ve hayatı hakkında kısa bilgi.

CNN Türk kanalına Amerika'dan bağlanıp çarpıcı yorumları ve tespitleri ile katıldığı programlarda dikkatleri çeken Razi Canikligil hakkında bilgiler.

CNN Türk canlı yayınına bağlanan Hürriyet'in ABD Muhabiri Razi Canikligil, Takvim Gazetesi Ankara Temsilcisi Gazeteci Zafer Şahin'e "Sen aptal, şapşal bir adamın tekisin." diyerek hakaretlerde bulunup yayını terk etti. »» Zafer Şahin Kimdir?


ÖZÜR DİLEDİ! Ettiği hakaretlerin ardından sosyal medyada büyük tepki toplayan Canikligil daha sonra bir tweet atarak, "Hepinizden özür diledim, günlerdir zor dayandım. Buraya kadarmış" ifadelerini kullandı.Razi Canikligil Kimdir?
Razi Canikligil'in kaç yaşında ve nereli olduğuna dair bilgiye henüz ulaşılamamıştır. Razi Canikligil İstanbul Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu'ndan mezun oldu ve 1997-1998 yıllarında New York Üniversitesi "Profesyonel Çalışmalar" programına katılarak "Reklam ve Pazarlama" sertifikası aldı.

Gazetecilik mesleğine 1985 yılında Ses ve Hayat dergilerinde muhabir olarak başladı. 1988 yılında Hürriyet gazetesine geçtikten sonra 1990 yılında yine Hürriyet'in New York bürosunda gazetecilik mesleğine devam etti. ABD'deki üç ayrı eyaletteki maksimum güvenli federal cezaevlerine ABD Adalet Bakanlığı'ndan aldığı özel izinlerle girerek röportajlar da yapan Razi Canikligil, Birleşmiş Milletler, ABD siyaseti, ekonomi, sağlık, bilim, spor, sanat, federal mahkeme davaları ve Amerika'daki başarılı Türkler hakkında röportajlar ve haberler yapıyor.

“ABD Gizli Belgelerinde Fethullah Gülen” adlı kitabı bulunmaktadır.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski
Tozlu.com TR