Fulya Kalfa kimdir? aslen nereli? kaç yaşında? evli mi? eşi kim? biyografisi ve hayatı

Fulya Kalfa kimdir? aslen nerelidir? kaç yaşında? evli mi? eşi kim? biyografisi ve hayatı hakkında kısa bilgi.

Fulya Kalfa kimdir? aslen nerelidir? kaç yaşında? evli mi? eşi kim? biyografisi ve hayatı hakkında kısa bilgi.

CNN TÜRK
haber spikeri sunucu Fulya Kalfa hakkında merak edilenler.

Fulya Kalfa, 13 Temmuz 1983 tarihinde Ankara‘da doğdu. Liseyi Özel Arı Lisesi’nde, üniversiteyi ise Bilkent Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümünde tamamladı. Üniversiteden mezun olduktan sonra Sadri Alışık Kültür Merkezi’nde Temel Oyunculuk eğitimi aldı, aldığı oyunculuk eğitiminin ekran önünde rahat olmasını sağladığını belirtiyor.

Küçük yaşlardan itibaren televizyoncu olmayı hedefleyen Kalfa, 2005 yılında TV8‘de çalışmaya başladı. Bu kanalda yayınlanan “Erkan Tan ile Başkent’ten” programında editör, yönetmen ve yapımcı olarak görev yaptı. Daha sonra çok sayıda programda benzer görevlerde bulundu.

TV8’den ayrıldıktan sonra Kanal 7/24 adlı spor kanalında “Spor Sayfası”, “Transfer Dosyası” ve “Orta Saha” programlarını hazırlayıp sundu. Bu süreçte köşe yazıları da kaleme aldı.

2016 yılında Habertürk kanalına geçen sunucu, burada haber bültenleri sundu. Bir dönem Ana Haber bültenini de sundu. Eylül 2018’de Habertürk’ten ayrılarak CNN Türk‘e geçti. CNN Türk ekranlarında hafta içi her gün yayınlanan “Günün Sonu” programını sunmaya başladı. Daha sonraki süreçte CNN Türk Ana Haber bültenini de sunmaya başladı.

Milliyet gazetesine verdiği röportajda özel hayatına ilişkin bir soruya, “Bekarım, hayatımda kimse yok. Bir ilişkiye ayıracak vaktim yok diyebilirim. Ailemle çok bağlıyızdır. Ankara’da yaşıyorlar ama günde en az 10 kez konuşuyoruz, haberleşiyoruz. En büyük sırdaşım ve desteğim onlar” ifadelerini kullanmıştı.

Sitemizde yer alan diğer Cnn Türk ekran yüzlerini görmek için tıklayın

İlgili Google aramaları
Fulya Kalfa evli mi bekar mı? Fulya Kalfa neden boşandı Fulya Kalfa boyu Fulya Kalfa boşandı Ali Baransel Fulya Kalfa Fulya Kalfa kovuldu CNN sunucuları Fulya Kalfa estetiksiz hali Fulya Kalfa neden Haber sunmuyor Fulya Kalfa CNN ayrıldı mı? Fulya Kalfa nerede çalışıyor?

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski