Taceddin Kutay kimdir? aslen nereli? kaç yaşında?

Tacettin Kutay kimdir? aslen nerelidir? kaç yaşında? nerede görevli? eşi kim? biyografisi ve hayatı hakkında kısa bilgi.

Taceddin Kutay kimdir? aslen nerelidir? kaç yaşında? nerede görevli? eşi kim? biyografisi ve hayatı hakkında kısa bilgi.

Katıldığı haber tartışma programlarında yaptığı çarpıcı yorumlarla ve milli duruşuyla dikkat çeken Akademisyen Dr. Taceddin Kutay'ın hayatı merak konusu oldu.

Dr. Taceddin Kutay İstanbul'da doğdu. Doğma büyüme Fatih Karagümrük’lüdür. Katıldığı bir yayında Beykoz’da ikamet ettiğini söylemiştir.

Asıl tam adı Muhammet Taceddin Kutay'dır. Aslen nereli olduğu bilgisine henüz ulaşılamamıştır. İlk, Orta ve Lise eğitimini İstanbul'da tamamladı. İstanbul İmam Hatip Lisesi’nden mezun olmuştur. Ardından lisans ve yüksek lisans eğitimini Avusturya Viyana Üniversitesi'nde tamamlamıştır.

Günümüzde Türk-Alman Üniversitesi'nde, akademisyen öğretim üyesi olarak çalışmaktadır. İngilizce, Almanca, ve Arapça bilen Kutay, Avrupa Sekülerleşmesi ve Din, Katolik Teolojisi konularında çalışmalar yürütmektedir. Çalışma alanlarıyla ilgili makaleleri bulunmaktadır.

Taceddin Kutay Akşam gazetesinde yazmaktadır. Ayrıca son günlerde Tv100 kanalındaki haber tartışma programlarına yorumcu olarak katılan Kutay'ın özel hayatı, yaşı ve medeni hali ile ilgili bilgiye henüz ulaşılamamıştır.

İlgili Google aramaları
Taceddin Kutay kimdir Tacettin Kutay özgeçmiş Taceddin Kutay biyografi Taceddin Kutay hangi partiden tacettin kutay türk-alman üniversitesi Taceddin Kutay vikipedi Taceddin_Kutay Twitter Taceddin Kutay eşi

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski