Doç. Dr. Ahmet Yavuz Balcı kimdir? nereli? kaç yaşında?

Doç. Dr. Ahmet Yavuz Balcı kimdir? aslen nereli? kaç yaşında? muyenehanesi nerede? yorumları, biyografisi ve hayatı hakkında kısa bilgi.

Doç. Dr. Ahmet Yavuz Balcı kimdir? aslen nereli? kaç yaşında? muayenehanesi nerede? yorumları, biyografisi ve hayatı hakkında kısa bilgi.


Kalp ve Damar cerrahisi konusunda Türkiye'nin en iyi cerrahlarından birisi olan, Dünyada ve Türkiye'de ilk kez, koltuk altından Ozaki ameliyatını gerçekleştiren Doçent Doktor Ahmet Yavuz Balcı hakkında merak edilenler.

Doç. Dr. Ahmet Yavuz Balcı Biyografisi

Ahmet Yavuz Balcı 1969 yılında doğmuştur. Aslen memleketi Trabzon'dur. Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi Mezunu olan hekimimiz hayali olan mesleğine ilk adımı Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi'ni kazanarak atmıştır. Aynı üniversitede Kalp Damar Cerrahisi uzmanlık eğitimini aldıktan sonra 1 yıl Adana’da özel bir hastanede çalışmış, 2003-2019 yılları arasında 16 yıl boyunca Dr. Siyami Ersek Eğitim ve Araştırma Hastanesinde çalışmıştır. 2019 yılında buradaki ve devlet görevinden ayrılarak halen çalıştığı Medistate Kavacık Hastanesi Kalp Damar Cerrahisi Kliniğinde ameliyatlarını yapmaya başlamıştır.

Kalp Damar Cerrahisi uzmanlığı döneminde binlerce erişkin kalp ameliyatı gerçekleştirmiştir. Ozaki ameliyatı, Mitral kapak tamiri, minimal invaziv kalp cerrahisi, kapalı koroner by-pass, koroner by-pass cerrahisi ve koltukaltı kapak ameliyatları özel ilgi alanlarıdır. 2007 yılında Avrupa Birliği Leonardo da Vinci Projesi kapsamında, Paris Henri Mondor Üniversitesinde Endovasküler Cerrahi yöntemlerin öğrenilmesi amacıyla 2 ay gözlemci olarak bulunmuştur. Dr. Siyami Ersek Hastanesi’nde çalıştığı dönemde, 2008-2011 yılları arasında Anadolu’da ve Kuzey Kıbrıs’ta birçok kalp cerrahisi merkezinin kurulması için görevlendirilen kurucu ekip içinde görev almıştır.

2019 yılında Kalp Damar Cerrahisi alanında Doçent ünvanını almaya hak kazanmıştır. Medistate Kavacık hastanesinde, dünyada ve Türkiye'de ilk kez, koltuk altından Ozaki ameliyatını gerçekleştirmiştir.

Eğitim İçin Sinema ve Sanat derneğinin kurucu üyesidir. Aynı zamanda dernek bünyesinde Tuzla Belediyesi ile ortak proje kapsamında, kısa film eğitimi ve kısa film çalışmalarını yürüten Tuzla Film Atölyesi’nin kurucu üyesidir.

Ahmet Yavuz Balcı evli ve 2 kız, 2 erkek çocuk babasıdır.

İlgi Alanları:

  • Ozaki ameliyatı
  • Kapalı koroner by-pass
  • Mitral kapak tamiri
  • Koltuk altı kapak ameliyatları

Üyelikler:

1. Fleboloji Dernegi, Üye , 2011
2. Ulusal Vasküler ve Endovasküler Cerrahi dernegi, Üye , 2009
3. Ulusal Gögüs Kalp Damar Cerrahisi Dernegi, Üye , 2005
4. Ulusal Travma ve Acil cerrahi dernegi, Üye , 2005
5. Ulusal Kardiyoloji Dernegi, Üye , 2005
6. Türk Tabipler Birliği, Üye, 1994
7. Hekim Hakları Derneği, Üye, 2015
8. Eğitim İçin Sinema ve Sanat Derneği 2016

Çalıştığı Kurumlar:

· Sağlık Bakanlığı Yeşilköy Sağlık Ocağı Arsin/TRABZON 1994/1995

· Sağlık Bakanlığı Çağlayan Sağlık Ocağı TRABZON 1995/1996

· Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Kalp ve Damar Cerrahisi ABD (Araştırma görevlisi) ERZURUM 1996/2002

· Özel Seyhan Hastanesi, Kalp ve Damar Cerrahisi ( Uzman doktor) ADANA 2002/2003

· Başkent Üniversitesi Seyhan Hastanesi, Kalp ve Damar Cerrahisi Kliniği ( Uzman doktor) ADANA 2003/2003

· Sağlık Bakanlığı Dr. Siyami Ersek Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim Ve Araştırma Hastanesi ( Uzman doktor) İSTANBUL 2003/2019

· Henri Mondor Üniversitesi Vasküler Cerrahi ABD (Observer) Paris/FRANSA /2 Ay/ 2007

· Medistate Kavacık Hastanesi, 2019…

Doç. Dr. Ahmet Yavuz Balcı Muayenehanesi:

Medistate Kavacık Hastanesi
Rüzgarlı Bahçe Mahallesi Cumhuriyet Cad. No: 24 PK:34805 Kavacık / Beykoz / İstanbul

Ahmet Yavuz Balcı'nın bazı videolarıYorum Gönder

Daha yeni Daha eski