el-Melik esmasının anlamı, zikir sayısı, faydaları ve faziletleri

El Melik ism-i şerifi Esmaül Hüsnasından olan Ya Melik ne demek, anlamı, zikri, fazileti nedir? El Melik Ebced değeri, zikir adedi ve günü nedir?
el Melik


El Melik ism-i şerifi Esmaül Hüsnasından olan Ya Melik ne demek, anlamı, zikri, fazileti nedir? El Melik Ebced değeri, zikir adedi ve günü nedir?


EL MELİK ESMASI

el melik esmasının Ebced değeri (90)'dır.

Zikir saati: Utarit olup çarşamba günüdür. Çarşamba günü sabah güneş doğarken, İkindi namazı sonrası ve gece yarısı okunabilir.

El-Melik Esmasının Anlamı

Bütün kâinatın mutlak ve hakiki sahibi, mutasarrıfı Allahü Teâladır. Bütün kâinatın, Zâtı’nın dışında bütün varlıkların ezeli ve ebedi tek hükümdarı, ancak Allahü Teâla’dır. Kâinatta ancak O’nun iradesi hüküm ve tasarrufu hakimdir. O’nun mülküne zeval ermez.

El-Melik Esmasının Faydaları ve Sırları

Her gün yada her namazdan sonra 90 kere "Yâ Melik c.c" zikrine devam eden, her türlü kötülüklerden korunur ve kazancı artar.

Her gün güneş doğmadan önce 90 kere "Yâ Melik c.c" dedikten sonra Âl-i İmran suresi 26.ncı ve 27.nci ayetlerini “Kulillahümme mâlikel mülk‘den Bi gayri hisab” a kadar okuyan nufuz ve servet, mal mülk sahibi olur.

Haklı davasını kazanmak isteyen her gün 121 defa "Yâ Melik c.c" zikrine devam ederse davasını kazanır.

40 gün süreyle her gün 10201 kere "Yâ Melik c.c" zikrine devam eden, Allahü Teâla’nın büyük yardımına nail olur. Her derdinden kurtulur.

Ruh ve sinir hastalarına her gün 90 kere "Yâ Melik c.c" okunmaya devam edilirse en kısa zamanda şifa bulur.

- Sitemizde bulunan diğer esma-ül hüsna anlamları listesi için tıklayın..

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski