Japon Bilim İnsanlarına göre 7 Zeytin 1 İncir'in mucizevi faydaları

7 zeytin 1 incirin faydaları, 7 zeytin 1 incir ile kilo verme, yedi zeytin bir incir neye iyi gelir? zayıflatır mı?
7 zeytin 1 incir


7 zeytin 1 incirin faydaları, 7 zeytin 1 incir ile kilo verme, yedi zeytin bir incir neye iyi gelir? zayıflatır mı?


7 zeytin 1 incir mucizesi

Japon bilim insanları, “Yaşlanma nasıl geciktirilir, yıllar boyu nasıl zinde ve sağlıklı kalınır?” sorusuna cevap ararlarken, insandaki gençlik hormonunu harekete geçiren zeytin incir karışımına ulaşıyorlar. Zeytin incir ilişkisi sayesinde bu hormon daha fazla salgılanıyor, sindirim sistemi düzene giriyor ve bu sağlıklı ve fit bir vücudu beraberinde getiriyor.


Yapılan incelemelerde yedi zeytin bir incir tam etkili olabilmesi için mutlaka ardı ardına yenilmesi gerektiğini keşfediyorlar. Bu şekilde ikisi birlikte tüketildiğinde vücutta metabolizma hızlanıyor, yağ yakımı başlıyor, sağlıklı kilo veriliyor, kolesterol düşüyor, vücudun bağışıklık sistemi güçleniyor ve bu şekilde uzun yıllar sağlıklı yaşamaya devam ediliyor.

Buluşu yapan Japon bilim insanlarının, zeytin ve incir kelimelerinin Kuran’da geçtiğini öğrendiğinde şaşırması, söylenenlere göre de bu araştırma grubunun başkanının Müslüman olması bizlerin de ilgisini çekiyor.

7 zeytin 1 incir nedir ve neden bu sayılar? Zeytin ayeti Kuran’da 7 yerde, incir ayetinin de 1 yerde geçmesi, bize bu sihirli 7 zeytin bir incir kullanımının nedenini açıklamış oluyor. 7 zeytin ayeti çeşitli yerlerde geçtiği için akılda kalmayabilir ama zeytin ve incir kelimesinin aynı anda geçtiği “Vettini vezzeytun” ile başlayan “Tin Süresi”ni mutlaka duymuşsunuzdur.

Bilim insanlarının dikkatini çeken zeytin ve incir, birlikte tüketildiklerinde birçok sağlık sorununun üstesinden geliyorlar. İşte yapılan çalışmalar sonucunda ortaya çıkan etkileri;

HER GÜN 7 ZEYTİN 1 İNCİR YEMENİN FAYDALARI

- İki besinde çok güçlü antioksidan olduğundan vücudun gün boyu temizlenmesini destekler. Böylece vücudun genç hücrelerinin sayısını artırarak yaşlanmayı geciktirir.

- Zeka gelişiminde katkı sağlayarak beyin hücrelerinin sağlığını korur. Uzmanlar özellikle hamile ve gelişim çağındaki çocukların düzenli bir şekilde bu besinlerden tüketilmesini tavsiye eder.

- Sinir hücrelerini yenilediğinden ruhsal problemlerin yaşanma olasılığını da azaltır. Özellikle depresyon ve kişilik bozukluğu gibi sonu intiharla biten rahatsızlıklara iyi gelir.

- Laktoza alerjisi olan kişilerin kalsiyum maddesini depolamasının en doğal yolu bu ikilidir.

- Gün içerisinde yağ yakımını hızlandırarak kilo vermeye yardımcı olur. Bunun yanı sıra gün içerisinde tokluk hissini de artırdığından kilo almayı da engeller.

- Günde 2 defa sabah kalkar kalkmaz ve gece yatmadan uygulanmalıdır. Bu zamanlar vücudun yenilenme saatleridir.

- Kan şekerini dengelediğinden şeker hastalarının da rahatlıkla tüketebileceği bir ikilidir.

- Bağışıklığı güçlendirdiğinden kansere yakalanma oranını azaltır. Karaciğer, akciğer ve meme kanserlerinin hücrelerini azaltığı yapılan araştırmalarda ortaya konulmuştur.

- Bu uygulamada incirin kuru olup olmaması önemli değildir. Kür etkisini 21 gün sonra gösterir.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski