Özge Ulusoy kimdir? nereli? kaç yaşında? evli mi? eşi kim?

Özge Ulusoy kimdir? kim? aslen nerelidir? kaç doğumlu, kaç yaşında? evli mi? eşi kim? boyu kaç? kilosu ne? burcu ne hangi burç? biyografisi ve hayatı hakkında kısa bilgi.
Özge Ulusoy


Özge Ulusoy kimdir? kim? aslen nerelidir? kaç doğumlu, kaç yaşında? evli mi? eşi kim? boyu kaç? kilosu ne? burcu ne hangi burç? biyografisi ve hayatı hakkında kısa bilgi.


Manken, sunucu, sinema ve dizi oyuncusu Özge Ulusoy'un hayatı hakkında merak edilenler..

ÖZGE ULUSOY KAÇ YAŞINDA?

Özge Ulusoy 28 Ekim 1982 tarihinde, İzmir'li bir ailenin en küçük çocuğu olarak Ankara'da dünyaya gelmiştir. Ablası, Bahçeşehir Üniversitesi'nde ve Marmara Üniversitesi'nde doçent öğretim üyesidir, annesi Ankara'da Belediye Başkanlığı yapmıştır, babası ise emekli askeri hakim albaydır.

İlkokuldan sonra Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Klasik Bale Bölümü sınavlarını kazanarak ortaokul-lise hayatına burada devam etmiştir. Üniversitenin ilk iki yılını da aynı okulda okuyarak üçüncü sınıfta yatay geçişle Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'na geçti. Orada da bir yıl eğitim aldıktan sonra son senesinde sınıf atlayarak Klasik Bale Bölümü'nden mezun oldu. Miss Turkey 2003 ikincisi olduğu ve profesyonel mankenliğe adım attığı yıl eğitim hayatına da yeniden atıldı ve Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sanat Yonetimi Bölümü'nü kazanıp eğitimine ikinci bir üniversite okuyarak devam etmeye başladı. Bu okuldan 2007 yılında mezun oldu.


Özge Ulusoy 1.82 m. boyunda, 55 kilo ve Akrep burcudur.

2001 yılında dünyanın en prestijli model ajanslarından Amerikan Elite Modellik Ajansı'nın düzenlediği bir güzellik organizasyonu olan Elite Model Look'a katılmış ve üçüncülük unvanını kazanmıştır. Bu derecenin ardından Gaye Sökmen Ajans'a kayıt olmuştur. Aynı zamanda 2003 yılının Miss Turkey 2003 (Türkiye Güzellik Kraliçesi Yarışması) yarışmasında ikinci seçilen ve bunun ardından Panama'da dünyanın en prestijli güzellik yarışması olan Kâinat Güzellik Yarışması'nda (Miss Universe) Türkiye'yi temsil eden Özge Ulusoy, Uğurkan Erez ile tanışmış ve profesyonel modellik kariyerine Cengiz Abazoğlu defilesi ile adım atmıştır.

2007 yılında FOX TV'de yayınlanan "Senin Uğruna" dizisinde Rafet El Roman ile başrolde oynamıştır. Aynı yıl Uğurkan Erez Ajans'a geçti ve hâlen o ajansa bağlı olarak çalışmaktadır. Bu sırada modellik kariyerine önemli modacıların ve firmaların defileleriyle devam etmiştir. Bunlar arasında ilk göze çarpan modacılardan; Yıldırım Mayruk, Cemil İpekçi, Vural Gökçaylı, Erol Albayrak, Hakan Yıldırım, Cengiz Abazoğlu, Arzu Kaprol, Özlem Süer, Özgür Masur, Etcetura ve Gamze Saraçoğlu; firmalardan ise Beymen, Vakko, İpekyol, Roman, Mavi Jeans, Mudo, Harvey Nichols ve Mango bulunmaktadır.

2006 yılında ilk sezonda ve 2008 yılında üçüncü sezonda, yönetmenliğini Orhan Oğuz'un yaptığı, Kanal D'de yayınlanan polisiye dizisi Arka Sokaklar'da rol almış ve bir sezon boyunca "Yeliz Öğretmen" karakterini canlandırmıştır. 2010 yılında Star TV'nin Ateşe Yürümek adlı dizisinde Yavuz Bingöl, Ahu Türkpençe ve Şerif Sezer'le birlikte rol aldı. 2011 yılında, kendisinin ilk sinema filmi olan Kutsal Damacana: Dracoola'da başrolde oynamış kendisine bu filmde Ersin Korkut ve Şahin Irmak eşlik etmiştir.

- Sitemizde biyografisi yer alan diğer Oyuncular için tıklayın..


Rock grubu Badem'in "Sen Ağlama, Kalpsiz, Geceyedir Küsmelerim ve Yorgunum" kliplerinde rol almıştır. İlker İnanoğlu ile yıllarca beraberliği uzun süre konuşulan Ulusoy, ünlü Amerikan formatı Survivor'ın Türk versiyonu olan, Show TV'de yayınlanan ve prodüksiyonu Acun Medya tarafından yapılan Survivor Ünlüler-Gönüllüler adlı programında Ünlüler Grubu'nda 2 Nisan 2011 tarihinden 6 Haziran 2011 tarihine kadar Dominik Cumhuriyeti'nde yarışmış ve yarışmaya beşinci olarak veda etmiştir. Yarışmadan döndükten bir süre sonra popüler tv programı Bugün Ne Giysem? de yarışmacıların hazırlanıp jüri önüne gönderildiği Uğurlu Oda'yı yönettikten sonra, Uğurlu Oda'yı bırakıp jüri koltuğuna geçmiştir.

Özge Ulusoy günümüzde halen TV100 televizyonunda "Özge ile Kahve Bahane" programını sunmaktadır.

Özge Ulusoy kiminkle evli? eşi kim?

Özge Ulusoy, 2010 yılında yapımcı Ferruh Taşdemir ile Çeşme'de yıldırım nikahıyla evlenmişti. Çiftin evliliği 1 gün sürmüş ve ardından boşanmışlardır. Özge Ulusoy'un halen bekar olduğu bilinmektedir.

- Sitemizde yer alan diğer Tv100 ekran yüzlerini görmek için tıklayın..


Özge Ulusoy Filmleri ve Dizileri

  • 2007 — 2008 Senin Uğruna (Burçak) Başrol FOX ( Dizi)
  • 2008 Dilek Ağacı İblis (Şeytan) Başrol Kanal 7 (Dizi)
  • 2008 — 2009 Arka Sokaklar (Öğretmen Yeliz) Kanal D (Dizi)
  • 2009 Ev ? Konuk oyuncu, Sinema filmi
  • 2010 Ateşe Yürümek (Rüya) Star TV (Dizi)
  • 2011 Kutsal Damacana 3: Dracoola (Demet) Başrol, Sinema filmi
  • 2012 Türk'ün Uzayla İmtihanı (Alev Prenses) Show TV (Dizi)
  • 2013 Romantik Komedi 2: Bekarlığa Veda (Gözde) Sinema Filmi
  • 2014 Muhteşem Yüzyıl (Anna Jagiellon) Konuk Oyuncu, Star TV, (Dizi)
  • 2014 Kadın İşi: Banka Soygunu (Nihal) Başrol Sinema filmi

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski