Berdan Mardini kimdir? aslen nereli? kaç yaşında? evli mi? eşi kim?

Berdan Mardini kimdir? aslen nereli? Mardin'li mi? kaç yaşında? evli mi? eşi kim? mesleği ne? boyu, kilosu, burcu, filmleri, dizileri, biyografisi ve hayatı hakkında kısa bilgi.
Berdan Mardini Nereli

Berdan Mardini kimdir? aslen nereli? Mardin'li mi? kaç yaşında? evli mi? eşi kim? mesleği ne? boyu, kilosu, burcu, biyografisi ve hayatı hakkında kısa bilgi.


Survivor Berdan kim? Survivor 2023 Ünlüler takımı yarışmacılarından, Şarkıcı Berdan Mardini'nin hayatı hakkında merak edilenler..

BERDAN MARDİNİ NERELİ?

Berdan Mardini 5 Kasım 1978 tarihinde Diyarbakır'da dünyaya gelmiş olup, aslen Mardin Yaylabaşı köyündendir. Yani aslen ailesi Mardin'lidir. Asıl adı Engin Karademir'dir. 6 kardeşi vardır. Babası bir devlet memuruydu. Babasının mesleği nedeniyle eğitimini farklı şehirlerde sürdürmek zorunda kalmıştır.

Berdan Mardini 1.80 m. boyunda, 74 kilo ve Akrep burcudur.


İlkokul ikinci sınıfa kadar Diyarbakır'ın Çınar ilçesinde okumuş, daha sonra babasının tayini çıkınca, ailesiyle birlikte Isparta'nın Gelendost ilçesine taşınmışlardır. İlkokul üçüncü sınıfa Gelendost'ta devam etmiştir. Henüz ilkokul yıllarında yeteneği ön plana çıkmaya başlamıştır. Okulda oynadığı piyes, tiyatro gibi sanat alanlarında sesinin güzelliği çevresi tarafından fark edilmiştir.

İlkokul 5.sınıfta düzenlenen ilçeler arası şiir yarışmasında üçüncü olmuştur. Daha sonra ortaokulda üç, lisede iki sene tiyatro oynamıştır. Yine okulun düzenlediği ses yarışmasında birinci olmuştur. Babası emekli olunca, ablası ve ağabeyinin yaşadığı İstanbul'a yerleşmiştir. Avcılar Süleyman Nazif Lisesi'nde eğitimine Lise üçüncü sınıftan devam etmiştir. Bir senelik okul yaşantısı içerisinde yine okulun düzenlediği konser ve faaliyetlerde yer alıp, liseyi bitirdikten sonra iş hayatına atılmıştır.

Babasının tekstil firmasında kardeşleriyle birlikte çalışırken iki sene sonra firmalarının yakınındaki bağlama kursuna yazılmıştır. Orada çok iyi bağlama çalan birine rastlayıp, bir gece onunla birlikte Avcılar sahilde bir bara gidip eğlenmeye karar vermişlerdir. O barda ses düzeni henüz yeni kurulduğu için herkes kendi masasında çalıp söylüyordu. Kendi kendilerine mırıldanırken barın sahibinin ricası üzerine bir iki türkü okuyunca çok beğenildi ve geceleri sahneye çıkması istendi.Bu dönemde gündüzleri tekstil atölyesinde çalışan ve işten sonra da ailesinden gizli olarak sahne hayatına başlayan Mardini'ye İstanbul'un değişik semtlerinden teklifler gelmeye başladı. Bu arada profesyonel anlamda müziğe merak sarmaya başlamış ve teklifleri değerlendirme kararı almıştı. Konfeksiyon hayatına son verip Bakırköy Prestij Bar'dan gelen teklif doğrultusunda orada çalışmaya başladı. Prestij Bar'da sahne almaya başladıktan sonra, farklı birçok teklifler gelmeye başladı. Profesyonel bir müzik hayatı için nota ve solfej dersleri alarak kendisini bu anlamda geliştirmeye başladı.

Konservatuar sınavlarına giren fakat bu sınavlarda başarılı olamayan Mardini, birkaç yıl Bakırköy'de sahne aldıktan sonra profesyonel çalışması 2000 yılının kasım ayında piyasaya çıktı. Canan Prodüksiyon tarafından yapılan albümü, gerek yapım hatası gerekse tanıtım hatası barındırması sebebiyle kitlelere onu ulaştıramazken 2002 yılında istediği albümü yapmıştır.Berdan Mardini kiminle evli? eşi kim?

Berdan Mardini, 13 Ocak 2010 tarihinde Fatoş Mardini ile evlenmiştir. Miran adında bir oğlu, Ezmira adında da bir kızı vardır. 29 Mart 2021 tarihinde eşiyle anlaşmalı olarak boşanmıştır.

- Sitemizde biyografisi yayınlanan diğer Şarkıcılar için tıklayın..

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski