Nureddin Nebati kimdir? aslen nereli? kaç yaşında?

Nureddin Nebati kimdir? aslen nerelidir? kaç yaşında? evli mi? eşi kim? biyografisi ve hayatı hakkında kısa bilgi.
Nureddin Nebati


Nureddin Nebati kimdir? aslen nerelidir? kaç yaşında? evli mi? eşi kim? biyografisi ve hayatı hakkında kısa bilgi.NUREDDİN NEBATİ KİMDİR?

Nureddin Nebati 1 Ocak 1964 tarihinde Şanlıurfa Viranşehir'de dünyaya gelmiştir. Siyaset Bilimi Uzmanıdır. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü'nden mezundur. Yüksek lisansını da aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsünde Uluslararası İlişkiler alanında yapmıştır. Kocaeli Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi alanında Doktora unvanını almış, farklı Üniversitelerde Siyaset Bilimi, Türk Siyasal Hayatı, Devlet ve Siyaset Sosyolojisi dersleri vermiştir.

Nureddin Nebati bir dönem iş adamı olarak tekstil işiyle uğraşmıştır. MÜSİAD Genel Merkez Yönetim Kurulu ve İstanbul Ticaret Odası (İTO) Disiplin Kurulu Üyeliğinde bulundu. MÜSİAD Yüksek İstişare Heyeti Üyesidir. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Mezunları Vakfı ve Derneği ile İlim Yayma Cemiyeti, Ensar, Tügva, Önder, Utesav, TDED, BEK, İDD, İDV ve benzeri Vakıf ve Derneğin Üyeliği devam etmektedir.

Halen ÜTEV Vakfı Başkanlığı, Parlamenterler Arası Kudüs Platformu Türkiye Başkanı olup Esenler Belediyesi Şehir Düşünce Merkezinde Bilim Kurulu Üyesi olarak çalışmalarda bulunmaktadır.

AK Parti 4. Olağan Kongresinde MKYK Üyesi seçilmiş, MYK Üyesi olarak AK Parti Genel Merkez Mali ve İdari İşler Başkanı ve Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yapmıştır.

24. Dönem İstanbul, 25. Dönem Şanlıurfa, 26. Dönem İstanbul Milletvekili olarak mecliste yer almıştır. İyi seviyede İngilizce, az da Arapça bilmektedir.

Nebati, Hazine ve Maliye Bakanı Yardımcılığı görevini yürütüyorken, 2 Aralık 2021 tarihinde Hazine ve Maliye Bakanı olarak atanmıştır. 4 Haziran 2023 tarihinde Hazine ve Maliye Bakanlığı görevini Mehmet Şimşek'e devretmiştir.

Nureddin Nebati, 14 Mayıs 2023 seçimlerinde, Ak Parti tarafından Mersin'den aday gösterilmiş ve 28. Dönem AK Parti Mersin Milletvekili olarak seçilmiştir.

Nureddin Nebati kiminle evli? eşi kim?

Nureddin Nebati, Özlem Nebati ile evli ve 4 çocuk babasıdır.


Sitemizde biyografisi yer alan diğer Bakanları görmek için tıklayın..

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski